Koniec z komórkami w szkołach?

Ministerstwo Cyfryzacji zainaugurowało pracę Grupy Roboczej ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w internecie. Pojawiły się głosy, by uczynić szkoły strefą wolną od komórek – pisze „Dziennik Gazety Prawnej”. Jednym z omawianych zagrożeń jest uzależnienie od telefonów z dostępem do sieci.

Zgodnie z wynikami ankiety dotyczącej zakazu używania komórek w szkołach, przeprowadzonej przez „DGP” wśród użytkowników Forum Oświatowego dla Nauczycieli i Dyrektorów, 66 proc. z nich przyznało, że w ich szkołach istnieje już całkowity zakaz używania komórek. 27 proc. odpowiedziało, że zakazu nie ma, ale najprawdopodobniej wkrótce się pojawi, gdyż zdecydowana większość nauczycieli i dyrektorów jest za jego wprowadzeniem.

88,5 proc. ankietowanych jest za wprowadzeniem ograniczeń w korzystaniu z telefonów. Blisko 59 proc. nauczycieli uważa, że zakaz powinien dotyczyć jedynie uczniów. Zaś tylko 16,7 proc. opowiedziało się za tym, aby solidarnie zakaz objął całą szkolną społeczność.

Co na to Ministerstwo Edukacji Narodowej? „Zgodnie z art. 99 ustawy Prawo oświatowe obowiązki ucznia określa się w statucie szkoły z uwzględnieniem obowiązków m.in. w zakresie warunków korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych” – powiedziała „DGP” rzecznik resortu Anna Ostrowska. Rzeczniczka wskazała, że przepisy pozostawiły szkołom swobodę.

Zdjęcie: ArgoImages (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 298

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.