Koniec świata jest nieunikniony! Wszystkie organizmy żywe wyginą!!!

Naukowcy alarmują, że Ziemia znajduje się w ostatnim stadium swojego istnienia i opowiedzieli, w jaki sposób wyginą wszystkie organizmy żywe. Zgodnie z teorią niektórych uczonych, za miliard lat temperatura na Ziemi osiągnie 60 stopni Celsjusza, w związku z czym większość wody Wszechoceanu wyparuje i stworzy tzw. gigantyczną, wilgotną szklarnię.

Jak wynika z tych prognoz, górne warstwy atmosfery będą pochłaniać parę wodną, po czym promieniowanie ultrafioletowe zacznie rozszczepiać wodę na wodór i tlen, w związku z czym wodór będzie wyparowywać w kosmos. Jeśli tak się stanie, Ziemia odda swoja wodę przestrzeni kosmicznej, jej powierzchnia całkowicie wyschnie i życie na planecie będzie niemożliwe dla wszystkich organizmów żywych. Inni naukowcy sądzą natomiast, że Ziemia tak czy inaczej wyginie za miliard lat.

Nasza planeta istnieje od wielu miliardów lat, jednak życie na niej powstało 3 mld lat temu i obecnie Ziemia znajduje się w ostatnim stadium swojego istnienia. Jeśli za miliard lat Ziemia nie zostanie zniszczona, wydarzy się to o wiele później z powodu Słońca. Za 7 mld lat będzie ono świecić 2 tys. razy mocniej, a średnia temperatura na planecie osiągnie 2000 stopni.

Naukowcy podali też ostateczną datę końca świata. Naszej cywilizacji zostało zaledwie jakieś 80 lat. Planetę i wszystkie organizmy żywe zgubi globalne ocieplenie. I wszystko wskazuje na to, że nic się już nie da zrobić – nieodwracalne procesy już się rozpoczęły, uważają uczeni, obserwując reakcję planety na działalność człowieka.

Apokalipsa na Ziemi zacznie się po tym, jak wzrośnie temperatura powietrza. Doprowadzi to do tego, że wszystkie lodowce zaczną w szybkim tempie topnieć, co wywoła destrukcyjną, zakrojoną na ogromną skalę powódź. Jak twierdzą naukowcy, woda zaleje około 2 mln metrów sześciennych lądu. W rezultacie potopu zginie 200 mln ludzi.

Ilustracja: Tumisu (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 433

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.