Jakie słuchawki nie uszkodzą słuchu?

Ordynator oddziału otorynolaryngologicznego moskiewskiej Przychodni nr 52 Paweł Azarow powiedział na antenie radia Govorit Moskva, jakie zagrożenie dla zdrowia stwarzają małe słuchawki i jak uniknąć obrażeń narządów słuchu.

Jak podkreślił, szkodliwa jest głośność słuchania muzyki przy użyciu słuchawek. „Czy zdajecie sobie sprawę, jak silny dźwięk trafia do ucha, jeśli inni go słyszą? Sami powodujemy obrażenia dźwiękowe” – wyjaśnił lekarz.

Azarow powiedział też, że słuchawki z małym głośnikiem wytwarzają tylko dźwięki o wysokiej częstotliwości, aby usłyszeć całe jego spektrum, podgłaśniamy muzykę. To powoduje poważne obrażenia.

Jak dodał, aby uniknąć ewentualnych problemów ze słuchem, należy używać słuchawek nausznych. Dzieci również powinny z nich korzystać.

Zdjęcie: Farbsynthese (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wejść: 309

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.