Jak zrobić slime?

Slimy są moją ulubioną zabawką. No może nie same slimy ale ich robienie. Bardzo zaciekawiło mnie to, jak za pomocą chemii można sprawić, że klej przestaje być klejący i zamienia się w półpłynnego slima. Dzisiaj w mojej domowej szkole zaczęłam szukać informacji jak taki slime działa i jaka chemia stoi za tym, że z kleju można zrobić takiego gnetowatego slima. A wszystko przez polimery… Ale o tym dowiecie się już z filmiku.

Liczba wyświetleń: 289

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.