Jak powinno się karmić psa zimą?

Właściciele psów, które mieszkają na terytorium prywatnych posiadłości, powinni zwiększyć kaloryczność pokarmu swoich zwierząt, kiedy temperatura na dworze zacznie spadać – powiedział prezes Rosyjskiej Federacji Kynologicznej Władimir Gołubiew.

„Zimą pożywienie psów, mieszkających na dworze, powinno być bardziej kaloryczne. Jeśli chodzi o psy, które przebywają w mieszkaniach, a na dwór wychodzą tylko na spacer, można nie wprowadzać żadnych zmian i karmić je jak zwykle” – podkreślił specjalista odpowiadając na pytanie, czy należy zmienić karmę czworonogów zimą.

„Jeśli pies jest zdrowy i ma normalną budowę ciała, nie trzeba nic robić. Pies wspaniale adaptuje się do zmiany pory roku. Są rasy z bardzo krótką sierścią czy takie, które w ogóle jej nie mają – trzeba pamiętać, że są po prostu nieprzystosowane do życia na dworze w umiarkowanych i północnych szerokościach geograficznych i muszą przebywać w ocieplanych pomieszczeniach” – zaznaczył dodając, że nawet takie rasy czują się komfortowo w czasie spaceru, jeśli mają możliwość aktywności ruchowej.

„Kiedy jest bardzo zimno spacery można ograniczyć. Trzeba obserwować psa, jak się zachowuje i czuje” – powiedział Gołubiew.

Zdjęcie: StockSnap (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 324

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.