Jak morskie stworzenia są w stanie przetrwać bez spania?

Nie możemy niestety na co dzień przyglądać się głębinom oceanów, a szkoda, bo kryją przecież tyle ciekawych zjawisk i tajemnic! Czy zastanawialiście się kiedyś na przykład, w jaki sposób stworzenia morskie śpią? Nie mają przecież wygodnego kąta, o legowisku nawet nie wspominając. Obserwując wieloryby naukowcy odkryli, że te potężne ssaki ucinają sobie krótkie, bo raptem 10-15-minutowe drzemki. W tym czasie nie ruszają, się ani nie oddychają…

Liczba wyświetleń: 42

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.