Jak działa największa na świecie elektrownia słoneczna

Coraz więcej krajów świata zaczyna korzystać z alternatywnych źródeł energii, w tym z energii słonecznej. Dlatego skromne panele dachowe zastępowane są coraz częściej „farmami słonecznymi”, rozłożonymi na rozległych obszarach. Tym samym czwarta co do wielkości elektrownia słoneczna na świecie, Behban Solar Park, zlokalizowana w Egipcie, zajmuje powierzchnię aż 37 kilometrów kwadratowych i generuje moc 1650 megawatów. Na trzecim miejscu plasuje się Shakti Sthala, zlokalizowana w mieście Pavagada w Indiach. Powierzchnia wynosi 50 kilometrów kwadratowych – obiekt generuje moc około 2000 megawatów. Drugie miejsce to chiński Hainan Solar Park – 672 panele fotowoltaiczne i moc 2200 megawatów. Jaka jest największa elektrownia słoneczna na świecie i jak ją zorganizowano?

Liczba wyświetleń: 55

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.