Isabelli Järvandi – młoda aktywistka nazywana Anty-Gretą Thunberg

Wszyscy wiedzą, kim jest Greta Tunberg. Cały świat śledzi działania 16-letniej aktywistki i wie o jej wyczynach. Zaledwie kilka dni temu magazyn Time ogłosił, że uznano ją człowiekiem roku 2019. Jednak ostatnio z Szwecji wybrzmiewa głos innej rówieśniczki Grety, tj. Isabelli Järvandi.

Isabelli nadano przydomek „anty-Greta”, ponieważ głosi ona inne wartości i wysyła do świata inny przekaz. Jej wypowiedzi różnią się bardzo od wypowiedzi Grety. Ponadto, Isabella jest spokojniejsza, mniej agresywna i mniej ofensywna.

Greta koncentruje się na kwestiach klimatu oraz środowiska i wydaje się, że nie przejmuje się tym, co dzieje się we własnym kraju. Jednak Isabella ma zasadniczo odmienne zdanie. Według dziewczyny, jeśli ktoś nie chroni swojego kraju i jego mieszkańców, nie można oczekiwać, że uratuje świat. Oprócz odmiennego wyglądu obie dziewczyny mają także różne pochodzenie.

Greta urodziła się w Sztokholmie w rodzinie bogatych szwedzkich artystów, a Isabella urodziła się w Göteborgu w wielokulturowej rodzinie szwedzkiej i irańskiej. Niemniej jednak jest ona zagorzałą przeciwniczką liberalnej polityki migracyjnej Szwecji.

Jej miasto rodzinne jest jednym z ośrodków dla migrantów, a jako dziecko była świadkiem ich „niedopuszczalnego i lekceważącego zachowania”. Dziewczyna uważa, że napływ obcokrajowców do Szwecji powoduje wzrost przestępczości w tym kraju. Isabella Jarvandi zasłynęła z demonstracji Żółtych Kamizelek przeciwko podpisaniu przez Organizację Narodów Zjednoczonych Global Compact w sprawie bezpiecznej, zorganizowanej i legalnej migracji.

Järvandi sprzeciwia się także nowej fali feminizmu, a także występuje przeciw „propagandzie LGBT”, która, jej zdaniem, zawładnęła szwedzkimi umysłami i zdobyła szwedzkie szkoły. Dziewczyna twierdzi, że jest zwolenniczką tradycyjnych wartości rodzinnych. Isabella ma wielu fanów. W sieciach społecznościowych wyrażana jest ciekawa opinia na jej temat. Ona po prostu głośno mówi prawdę, że wielu Europejczyków myśli, ale nie ma odwagi mówić.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 694

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

2 wypowiedzi do wpisu “Isabelli Järvandi – młoda aktywistka nazywana Anty-Gretą Thunberg

  1. jest po prostu normalna, a normalność w tych czasach to coraz bardziej rzadkość

  2. i dlatego zostanie ,,uciszona,, elity nie lubią jak ktoś im ,,przeszkadza,,…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.