Greta Thunberg w utworze z nowego gatunku „eco death metal”

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg może się pochwalić popularnością, której może jej pozazdrościć niejeden polityk. Jej słynne przemówienie ze szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku dotarło do milionów, ale takiej Grety pewnie jeszcze nie widzieliście.

W swoim emocjonalnym przemówieniu podczas szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku szwedzka aktywistka ze łzami w oczach oskarżyła przywódców krajów o czczą gadaninę, chciwość i kradzież jej dzieciństwa. „Wy ze swoimi pustymi słowami ukradliście moje dzieciństwo i moje marzenia! Ludzie cierpią, ludzie umierają, umierają całe ekosystemy. Jesteśmy na skraju masowego wyginięcia. A wszystko, o czym jesteście w stanie rozmawiać, to pieniądze” – powiedziała z trybuny aktywistka.

Przemówienie aktywistki skomentował na swoim Twitterze prezydent USA Donald Trump, który, jak wiadomo, jest wyjątkowo sceptyczny w kwestiach globalnego ocieplenia.

„Wygląda na bardzo szczęśliwą dziewczynę, którą czeka świetlana i cudowna przyszłość. Jak miło na to popatrzeć!” – napisał prezydent USA.

Tymczasem gniewne wystąpienie aktywistki zainspirowało muzyka John’a Molluska do stworzenia na bazie nagrania z przemówienia swoistego muzycznego manifestu, który śmiało można nazwać pierwszym w historii utworem z gatunku „eco death metalu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń: 713

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.