Gigantyczna anakonda w amazońskim lesie wprawiła rybaków w osłupienie

W serwisie „Reddit” pojawił się szokujący film przedstawiający gigantyczną anakondę przemierzającą rzekę w lesie amazońskim. Film z rzecznym „potworem” obiegł Internet lotem błyskawicy.

Na wideo widać dwóch mężczyzn na łodzi, którzy próbują zbliżyć się do węża, a ten wręcz przeciwnie, próbuje jak najszybciej zniknąć z ich pola widzenia. Uwagę przykuwają ogromne rozmiary węża, pomimo których, wydaje się on być bardziej przestraszony niż mężczyźni, którzy nakręcili wideo.

Węże z rodzaju Eunectes, potocznie zwane anakondami, są popularnym zwierzęciem w Ameryce. Zielona anakonda może ważyć nawet do 100 kg i mierzyć około pięciu metrów.

Oprócz legend plemiennych i folkloru latynoamerykańskiego wąż stał się znany dzięki filmowi „Anakonda” z 1997 r., w którym wielka anakonda poluje i zabija kilku członków zespołu kamerzystów, którzy wyruszają do Amazonii, aby wytropić i sfilmować jedno z legendarnych plemion.

Te wodne węże żywią się głównie rybami i innymi gadami. Jednak zdarzały się przypadki ataków na zwierzęta gospodarskie, które były zbyt blisko zbiorników wodnych.

Na wideo widać, że zwierzę jest dobrze wykarmione i nie jest zbyt zainteresowane dwoma śmiałkami na łódce, ale spotkanie z wygłodniałą anakondą może być śmiertelne.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 496

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.