Francja zwycięzcą konkursu Eurowizja Junior 2020

Reprezentantka Francji Valentina Tronel z piosenką J’imagine (Wyobrażam sobie) została zwyciężczynią międzynarodowego konkursu piosenki „Eurowizja Junior 2020”, finał którego odbył się w Polsce w formacie telemostu. W wyniku głosowania profesjonalnego jury i widzów zdobyła 200 punktów.

Drugie miejsce zdobyła reprezentantka Kazachstanu Karakat Baszanowa, a trzecie – reprezentantka Hiszpanii Solea. Reprezentantka Polski Ala Tracz z utworem „I’ll Be Standing” zajęła 9. Miejsce, zdobywając łącznie 90 punktów.

Dopisek admina „Jupi-Tupi”: Polka była faworytką youtuberów, twierdzono wręcz, że po raz trzeci z rzędu Polska wygra konkurs, lecz jej występ przypominający grę komputerową z pojawiającymi się niepokojącymi obrazami skutecznie obniżył jej pozycję i zniechęcił do głosowania. Kto to wymyślił i jakie miał intencje?!

Zaraz po niej uplasowała się Rosjanka Sofia Fieskowa, która wykonała piosenkę „Mój nowy dzień”, zdobyła 88 punktów.

W finale konkursu wzięły udział młode talenty z 12 krajów: Rosji, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Malty, Holandii, Serbii, Hiszpanii, Ukrainy, Polski i Niemiec.

O wyniku uczestników decydowała suma głosów profesjonalnego jury i głosów widzów na stronie konkursu. W odróżnieniu od dorosłej „Eurowizji”, widzowie mogli głosować na swój kraj. Poza tym trzeba było wybrać minimum trzech uczestników, którzy się spodobali.

Cały konkurs tutaj:

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 2141

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 3   Średnia ocena: 2.7
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Jedna wypowiedź do wpisu “Francja zwycięzcą konkursu Eurowizja Junior 2020

  1. Wybór cukierkowo-bajkowych „dekoracji wideo” z zabytkami i flagami państw biorących udział w konkursie spodobał się ludziom. Z kolei „komputerowa gra” w tle Polki była tragiczna, a w pewnym momencie, gdy postacie znikają, ich głowy zmieniają się w TRUPIE CZASZKI jak podczas prześwietlenia rentgenowskiego. Tracz ma problem z kontrolą głosu podczas chodzenia (głos jej drży) i z chodzeniem wypadła gorzej niż w konkursie eliminacyjnym „Szansy na sukces”, gdy stała w jednym miejscu. Wygląda, jakby Polska chciała celowo przegrać, żeby nie ponosić kosztów organizacji trzeciego konkursu pod rząd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.