Eurowizja Junior 2019 – historyczne zwycięstwo Polski

Polska po raz drugi z rzędu zwyciężyła w konkursie Eurowizja Junior. Reprezentująca Polskę Viki Gabor z piosenką „Superhero” zwyciężyła dzięki głosom widzów.

Głosy jury:

Głosy widzów:

W Arenie Gliwice w finale konkursu Eurowizja Junior 2019 rywalizowali młodzi artyści z 19 krajów. Finał odbywał się w Polsce dzięki ubiegłorocznemu zwycięstwu w konkursie Roksany Węgiel.

Występ Viki Gabor z piosenką „Superhero” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem jurorów, którzy w sumie przyznali Polsce 112 punktów. Po głosowaniu jurorów Polska znajdowała się na drugim miejscu, za reprezentującym Kazachstan Yerzhanem Maximem, który uzyskał od jury aż 148 punktów.

Kolejność na podium zmieniły jednak wyniki głosowania widzów, którzy mogli oddawać głosy na swoich ulubieńców za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. W wyniku głosowania publiczności Vika Gabor otrzymała 166 punktów, co dało jej pierwsze miejsce w konkursie.

​Tegoroczny finał konkursu Eurowizja Junior w TVP ogłądało bardzo dużo widzów, występ reprezentantki Polski śledziło ponad 5 mln osób, o czym za pośrednictwem Twittera poinformował prezes PiS Jacek Kurski.

​Na widowni w Arenie Gliwice polskiej reprezentantce kibicował premier Mateusz Morawiecki z dziećmi.

Zwycięstwo Viki Gabor to historyczny moment, ponieważ w całej historii konkursu żadnemu krajowi nie udało się wygrać dwa lata pod rząd.

12-letnia Viki Gabor zyskała popularność dzięki udziałowi w drugiej edycji programu “The Voice Kids”, gdzie dotarła do finału. Latem tego roku wystąpiła w Sopocie na koncercie Young Choice Awards, po czym wzięła udział w eliminacjach do tegorocznego konkursu Eurowizja Junior.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 782

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Jedna wypowiedź do wpisu “Eurowizja Junior 2019 – historyczne zwycięstwo Polski

  1. To była jakaś parodia 🙁
    – żadnej weryfikacji tożsamości głosującego
    – można było głosować nawet 100 razy
    – nie można było zagłosować na piosenkę która się podobała tylko trzeba było wybrać (bez wartościowania) co najmniej trzy piosenki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.