Dziwny błysk na niebie wystraszył mieszkańców Ałtaju

Mieszkańcy Kraju Ałtajskiego wieczorem 8 grudnia obserwowali dziwny, błękitny błysk na niebie – przekazuje gazeta Ałtajska Prawda. Zjawisko zostało nagrane na wideo.

Błysk był dosyć krótki, ale tak jasny, że widzieli go mieszkańcy Bijska, Alejska, Barnaulu, Nowoałtajska, rejonu pierwomajskiego, wsi Sowietskoje, Ałtajskoje, Toguł i innych miejscowości – zaznaczył periodyk.

U nas w rejonie pospelichinskim też był. Samego błysku na niebie nie widziałem, ale ziemię oświetliło – powiedział członek społeczności Barnaul22. Inny użytkownik napisał na żarty: „Kosmici zrobili rentgen Ziemi”.

Jak podkreślają miejscowi miłośnicy astronomii, w tym czasie nad południowo-zachodnią Syberią można było zaobserować bardzo jasny meteor – pisze gazeta. „Wstępnie można powiedzieć, że zjawisko (…) mogło być wywołane wejściem do atmosfery Ziemi niedużego meteorytu o średnicy 0,5-1 m” – podkreślono.

Pod koniec listopada świadkami niezwykłego rozbłysku na niebie byli mieszkańcy Ufy, Kurganu, Togliatti, Orenburga, Iżewska i szeregu innych miast. Później w wielu mediach pojawiły się przypuszczenia, że zaobserwowane błyski mogą być związane z wystrzałem międzykontynentalnego pocisku balistycznego kompleksu Topol, który wystartował z poligonu Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim i pomyślnie zlikwidował cel na kazachskim poligonie Sary Shagan.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 466

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.