Dziwne „ryby” opanowały brzeg

Kalifornijska plaża zapełniła się masą przedziwnych stworzeń, które na pierwszy rzut oka swoim kształtem przypominają… penisy. Tysiące morskich pierścienic pojawiły się po sztormie na plaży w pobliżu San Francisco.

Po niedawnym sztormie, który zmył grube warstwy piasku, jedna z plaż w północnej Kalifornii „zaroiła się” od pierścienic z gatunku Urechis unicinctus, które ze względu na swój specyficzny kształt są także nazywane „rybami penisami”.

Stworzenia te zwykle zakopują się w piasku, głęboko pod stopami plażowiczów. Po sztormie, którego silne fale zmiotły olbrzymie ilości piasku, te nieco dziwne stworzenia zapełniły całą plażę, ku uciesze mieszkańców chętnie fotografujących się z nimi.

Pierścienice Urechis unicinctus pojawiły się ok. 300 milionów lat temu. Osobniki mogą żyć do 25 lat, świetnie pływają, odżywiają się głównie planktonem, bakteriami i innymi drobinkami, które zbierają przy pomocy lepkiego śluzu. Można je także jeść – są przysmakami w Korei Południowej i Chinach, gdzie są podawane usmażone w głębokim tłuszczu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 416

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.