Dziewczynka przebiła sobie mózg pałeczką i przeżyła

Mała dziewczynka z miasta Wuhan w chińskiej prowincji Hubei upadła na pałeczkę i przebiła sobie nią mózg. Dziecko przeżyło – poinformował portal „Sinchew”.

Do zdarzenia doszło 24 września. Rodzice karmili półtoraroczną dziewczynkę obiadem. Dziecko niedawno nauczyło się chodzić i nie było w stanie wysiedzieć spokojnie, dlatego jadło, kręcąc się wokół matki i ojca. Niespodziewanie dziewczynka upadła do przodu i przebiła sobie podniebienie pałeczką, którą trzymała w ręku.

Jak poinformował portal Sinchew, dziecko zawieziono do szpitala, gdzie lekarze zrobili jej tomografię komputerową. Natychmiast zabrano ją na blok operacyjny. Okazało się, że pałeczka przebiła móżdżek na głębokość 2 cm i żyłę szyjną wewnętrzną. Ponadto zostały na niej ziarenka ryżu.

Lekarze twierdzą, że mała pacjentka miała dużo szczęścia, bo pałeczka nie naruszyła pnia mózgu. Gdyby tak się stało, prawdopodobieństwo tego, że dziewczynka przeżyje, znacznie by zmalało.

Obecnie Chinka przebywa na oddziale intensywnej terapii, nadal istnieje ryzyko infekcji.

Lekarze ostrzegają rodziców, aby pilnowali dzieci podczas posiłków i nie pozwalali im w tym czasie chodzić. Każdego roku szpital odnotowuje kilkanaście takich przypadków.

Na podstawie: Sinchew.com.my
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 670

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.