Dziecko z Ukrainy „napromieniowano” na polskiej granicy

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej doszło do niecodziennego incydentu. Dziecko, które wraz z rodzicami podróżowało z Ukrainy do Polski, zostało napromieniowane.

Do incydentu doszło, gdy dziecko wykorzystało nieuwagę rodziców i dostało się na taśmę, gdzie są prześwietlane bagaże. Dziecko zostało “zeskanowane” i otrzymało dawkę promieniowania rentgenowskiego.

Jak poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. asp. Edyta Chabowska, do zdarzenia doszło 29 lipca br. w budynku odpraw autokarów.

„Jedno z dzieci oddaliło się spod opieki rodziców i weszło na taśmę, na której znajdowały się prześwietlane bagaże. Skanowanie bagaży zostało natychmiast przerwane” – poinformowała rzeczniczka.

Jak poinformowano, dawka promieniowania, na które narażone było dziecko, była niewielka i wyniosła 100 mikro Sv. Można ją porównać do promieniowania przy badaniu rentgenowskim 1 zęba.

Chabowska zapewniła, że używane na przejściu granicznym urządzenie spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i posiadają zezwolenia prezesa Państwowej Agencji Atomistyki. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające wszystkie okoliczności zdarzenia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 378

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.