Dzieci w sieci zarabiają miliony. Jak?

Kiedy mówimy o milionerach, wyobrażamy sobie dojrzałych mężczyzn. Ale czasami majątki robią nastolatkowie, a nawet dzieci.

Aaron Ross stworzył pierwszą stronę internetową w wieku 10 lat, a w 15 pracował w firmie Netscape, równolegle kończąc szkołę. Cztery lata później wraz z kolegą Aaron opracował przeglądarkę Mozilla Firefox. Pierwszy milion zarobił w wieku 20 lat.

6-letni Amerykanin Ryan trafił na listę najlepiej opłacanych blogerów YouTube. Dwa lata temu rodzice chłopca zaczęli nagrywać filmiki o zabawkach z jego udziałem. Obecnie kanał ma 10 milionów subskrybentów, a dochód szacowany jest na miliony dolarów.

Richie Stachowski w wieku 12 lat stworzył przyrząd, który umożliwia mówienie pod wodą. W 1997 roku świat oszalał na jego punkcie – co roku sprzedawano 50 000 sztuk. Przed 18 rokiem życia zarobił ponad 1 500 000 dolarów.

Robert Nay kilka lat temu stworzył Bubble Ball do iPhonów. Po miesiącu Bubble Ball była najczęściej pobieraną grą. Na razie Robert zastrzegł sobie prawa do niej, ale, jeśli zdecyduje się na jej sprzedaż, zarobi kilka milionów dolarów.

Zdjęcie: Pixabay (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 428

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.