Dzieci nowej ery

Serena urodziła się w Nowym Jorku, 11 września 2001 roku. Dokładnie o 11:30, a więc tuż po tym jak w wieże World Trade Center uderzyły samoloty. Jest jednym z dzieci, które pojawiły się na świecie u progu nowej ery.

Abel – dziecko hondurańskich imigrantów, urodził się w drodze do upragnionej Ameryki, która bynajmniej nie okazała się dla jego rodziców rajem. Zidane mieszka w Kongu, wychował się w sierocińcu, gdyż wygnano go z rodzinnego domu, oskarżając o czary. Afgańczyk Ehsanullah twierdzi, że kiedyś zemści się na Amerykanach za to, że został raniony zrzuconą przez nich bombą odłamkową. Jest jeszcze jeden bohater, sędziwy Japończyk, pan Atsushi. Osierocony w czasie II wojny światowej mężczyzna niemal odszedł od zmysłów po śmierci swojego syna podczas zamachu na WTC. Wyruszył do Afganistanu, by spotkać Bin Ladena i spytać “dlaczego ?”, a tymczasem zaprzyjaźnił się z Ehsanullahem.

Pokonując tysiące kilometrów w sześciu różnych krajach, twórcy tego dokumentu opowiedzieli kilka różnych historii, których bohaterami są dzieci nowej ery. Ich osobiste historie, tragedie i nadzieje są dowodem na to, że świat, w jakim żyjemy, stał się mniejszy.

Liczba wyświetleń tego wpisu: 771

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.