Dwóch dziecięcych vlogerów w czołówce listy „Forbesa”

„Forbes” sporządził listę najlepiej opłacanych blogerów na „YouTube”. Do trójki liderów wszedł ośmioletni Ryan Jaki i pięcioletnia Rosjanka z Kraju Krasnodarskiego. Jej kanały na „YouTube” ogląda 107 milionów subskrybentów.

Pierwsze miejsce w rankingu „Forbesa” zajął ośmioletni Ryan Kaji – autor kanału Ryan ToysReview. Wideoblog przynosi mu co roku 26 milionów dolarów. Drugie miejsce zajął blog pięciu dorosłych przyjaciół Dude Perfect, wykonujących różne sztuczki. W ciągu roku zarabiają 20 milionów dolarów.

Na trzecim miejscu znalazła się pięcioletnia blogerka z Kraju Krasnodarskiego. Do jej najpopularniejszych kanałów należą Like Nastya Vlog (42,3 mln subskrybentów) i Like Nastya (15,2 mln subskrybentów). Ogółem filmiki młodej blogerki obejrzano 42 mld razy.

Według obliczeń „Forbesa” jej roczny dochód wynosi 18 mln dolarów bez uwzględnienia podatków, wypłat dla agentów, menedżerów i adwokatów. Z jej kanałami współpracują duże firmy produkujące produkty żywności i zabawki.

Jak pisze „Forbes”, dziewczynka przyszła na świat z porażeniem mózgowym i lekarze obawiali się, że nigdy nie będzie mówić. Rodzice nie tracili nadziei i zaczęli nagrywać sukcesy dziewczynki. Teraz filmiki z jej codziennych zajęć, spacerów i zabaw wychodzą w siedmiu językach.

Na liście „Forbesa” znalazły się też inne kanały na „YouTube”: Rhett and Link, jeffreestar, Preson, PewDie Pie, Markiplier, DanTDM i VanossGaaming.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 307

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.