Dlaczego wieloryby wybuchają po śmierci?

Nie jest tajemnicą, że wieloryby to największe zwierzęta na naszej planecie. Przez całe życie rozwijają się, rozmnażają i rosną. Wielu osób uważa, że ​​posiadły tajemnicę nieśmiertelności i wcale się nie starzeją. Niektóre z nich, jak na przykład wieloryby grenlandzkie, dożywają nawet 200 lat. Jednak – jak wszystkie żywe istoty – olbrzymy te rodzą się i umierają. Ten nieunikniony los spotyka je zarówno w głębiach oceanu, jak i – całkiem nierzadko – na lądzie, gdy wieloryby wyrzucane są na brzeg. Ich cielska wówczas eksplodują, co wygląda spektakularnie i zjawiskowo.

Liczba wyświetleń: 44

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.