Dlaczego niebieski kolor oczu jest jedynie złudzeniem

Dlaczego oczy ludzi są tak różne? I dlaczego mają takie różne kształty? Okazuje się, że w niebieskich oczach nie występuje żaden pigment. Brązowe oczy zawdzięczają swoją barwę melaninie, temu samemu pigmentowi, który odpowiada za kolor skóry. Osoby z zielonymi oczami mają jasnobrązowy pigment w jednej lub obu warstwach tęczówki. Skoro tak, to skąd niebieskie oczy biorą swój kolor? Dowiedzmy się, dlaczego niebieskie oczy są jedynie złudzeniem…

Liczba wyświetleń: 84

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.