Dlaczego budowano statki z betonu i dlaczego nie tonęły?

Przez długi czas tradycyjnym materiałem do tworzenia jednostek pływających było drewno, a konkretne – drewno ze specjalnych lasów na potrzeby budowy statków. Współczesne statki z reguły wykonuje się ze stali, lekkich stopów i materiałów kompozytowych. Podczas dwóch wojen światowych niesamowitą popularnością cieszyły się statki z betonu. Nawet jeśli te „kamienne” tankowce i barki nie utrzymywały się długo na powierzchni, później stały się prawdziwymi pomnikami pomysłowości stoczniowców. Inne, zbudowane później, nadal pozostają w użyciu.

Liczba wyświetleń: 78

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.