Dentyści usunęli 7-letniemu chłopcu z Indii aż 526 zębów!

Jak poinformowała w czwartek stacja CBS News, dentyści z indyjskiej miejscowości Chennai, usunęli aż 526 zębów z jamy ustnej 7-letniego chłopca. To pierwszy udokumentowany przypadek, gdy jedna osoba posiadała tak wiele zębów.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez szpital w Chennai, chłopiec został przywieziony na oddział z powodu obrzęku szczęki. 7-latek narzekał na okropny ból w jamie ustnej. Lekarze zdecydowali się na operację, w trakcie której doliczyli się w szczęce chłopca aż 526 zębów. Po usunięciu okazało się, że wszystkie razem ważyły ponad 200 gram.

Stacja CBS zamieściła niesamowite zdjęcie zębów chłopca na swoim koncie na Twitterze. Jeden z lekarzy, którzy przeprowadzili operację, stwierdził, że zabieg przypominał wydobywanie pereł z ostryg.

Lekarze nie mieli wątpliwości, że jest to pierwszy udokumentowany przypadek na całym świecie, gdy jedna osoba posiadała tak wiele zębów. W oświadczeniu stwierdzono, że chłopiec zmagał się z niezwykle zaawansowanym zębiakiem (odontomą), czyli chorobą odpowiadającą za rozrost tkanek tworzących zęby.

Operacja usuwania zębów zajęła lekarzom aż 5 godzin. Rodzice chłopca po raz pierwszy przywieźli go do szpitala, gdy miał 3 lata, ponieważ zauważyli obrzęk w prawej dolnej części szczęki. Przestraszony chłopiec nie chciał jednak wówczas współpracować z lekarzami, więc jego stan nie został poprawnie zdiagnozowany.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Time.com
Źródło: InneMedium.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 387

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.