Dania buduje pierwszą na świecie wyspę energetyczną

Duński rząd dał zielone światło na budowę ogromnej sztucznej wyspy na Morzu Północnym. Na powierzchni 18 boisk piłkarskich (120 000 metrów kwadratowych) powstanie 200 generatorów wiatrowych, które będą w stanie dostarczyć energię elektryczną do trzech milionów gospodarstw domowych. To największy projekt budowlany w historii Danii, wyceniany na 34 miliardy dolarów.

Liczba wyświetleń: 52

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.