Czy lubisz przeklinać? Jesteś inteligentniejszy!

Czasami pozornie niezwiązane ze sobą rzeczy mogą na siebie wpływać. Na przykład poziom inteligencji można ocenić po wyglądzie danej osoby. Niektórzy naukowcy uważają, że jest to całkiem możliwe.

Dzielą się również innymi, zupełnie nieoczekiwanymi wnioskami na temat tego, co może wpłynąć na inteligencję.

Psycholodzy z Marist College w Nowym Jorku wywołali sensację swoimi niejednoznacznymi stwierdzeniami. Ich zdaniem ludzie, którzy używają niecenzuralnych słów, czyli wulgaryzmów, mają bogaty zapas słownictwa i są w stanie z łatwością znaleźć potrzebne słowo w określonej sytuacji. Czyli mają też znacznie wyższe IQ. To stwierdzenie jest oczywiście kontrowersyjne, ale istnieje, zwłaszcza że potwierdzają to wyniki badań.

Inteligencję zwiększa też muzyka. Kanadyjski psycholog Glenn Schellenberg w 2004 roku poinformował świat o wynikach swoich badań. Twierdzi on, że lekcje muzyki zwiększają IQ. Naukowiec ustalił, że dzieci, które uczą się w klasie wokalu lub gry na instrumentach klawiszowych, mają znacznie większy poziom inteligencji niż te, które wolą inne zajęcia. W 2011 roku Schellenberg powtórzył badanie, potwierdzając wcześniejsze wyniki. Dotychczas nikt nie obalił teorii kanadyjskiego psychologa.

Naukowcy Satoshi Kanazawa z London School of Economics oraz Norman Lee z Singapurskiego Uniwersytetu Zarządzania przeprowadzili badania, z których wynika, że osoby o wyższym IQ wolą samotność. Czują się nieswojo w tłumie, wolą spędzać wolny czas sam na sam ze sobą.

Zdjęcie: Pezibear (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 440

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.