Czy legendy o 45-metrowej anakondzie z Amazonii są prawdziwe?

Gdyby pogłoski o istnieniu tak gigantycznego węża zostały oficjalnie potwierdzone, byłaby to sensacja porównywalna z udowodnieniem istnienia King Konga.

Istnieją doniesienia wczesnych odkrywców dżungli południowoamerykańskiej, którzy mieli widzieć gigantyczne anakondy o długości do 18,2 metra. Doniesienia te pozostają niezweryfikowane.

Poszukiwacz przygód Percy Fawcett w czasie swojej ekspedycji w 1906 r. miał zastrzelić anakondę, która mierzyła około 18,9 metra od nosa do ogona. Oczywiście jego opowieść została wyśmiana. Dopiero dziesiątki lat później belgijski zoolog Bernard Heuvelmans stanął w jego obronie, argumentując, że pismo Fawcetta było ogólnie uczciwe i rzetelne. Historyk Mike Dash pisze nawet o jeszcze większych anakondach, rzekomo o długości od 30 metrów do nawet 45 metrów! Dash stwierdza, że jeśli za niedorzeczne uznawane jest istnienie węży o długości 18 metrów, to tym bardziej trudno uznać sceptykom za wiarygodne doniesienia o 45-metrowych potworach.

Na poniższej klatce z filmu Warnera widać ścieżkę powalonych drzew o dużej wysokości, która może wskazywać na istnienia Yacumamy poruszającego się prawdopodobnie wzdłuż dopływu Amazonki.

Mike Warner i jego syn Greg wierzą jednak, że mają zdjęcia przedstawiające gigantycznego gada, który mierzy 40 metrów długości i dwa metry średnicy. Uchwycili go ponoć gdy płynął przez peruwiański las deszczowy. Fotografie lotnicze zostały wykonane podczas 12-dniowej wyprawy do Amazonki. Stworzenie ma mieć ciemnobrązowy kolor i jest znane lokalnie jako Yacumama, co tłumaczy się jako „matka wody”. Opowieści o tym wężu występują w całym dorzeczu Amazonki.

Trudno będzie znaleźć śmiałka, który zbliży się do prawdy na tyle mocno, by przekonać niedowiarków. Najprościej byłoby schwytać tę anakondę, zmierzyć, nakręcić filmy i zaprosić tysiące ludzi, by ujrzały ją na własne oczy. Pytanie, jak to zrobić? Potrzeba wyprawy wojska i ciężkiej artylerii, by odeprzeć atak potwora, który mógłby połykać w całości nawet duże samochody, nie wspominając o ludziach.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 188

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.