Czerwony Krzyż walczy z bajkowym Doktorem Ojboli

Administracja Rosyjskiego Teatru Młodzieży w Tallinie w Estonii otrzymała niespodziewane żądanie. Jak informuje kierownik teatru Aleksander Puolakainen, organizacja Czerwonego Krzyża zadeklarowała niedopuszczalność używania symbolu „czerwonego krzyża” na kostiumie bajkowej postaci Doktora Ojboli.

https://www.youtube.com/watch?v=hDO-eoyCtfg

„Zacząłem tłumaczyć, że jest to bajkowy bohater, a lekarze zawsze są oznaczani w ten sposób. Przynajmniej zawsze tak było. Na co odpowiedziano, że jest to nielegalne i nawet na karetkach nie ma tych krzyży, ponieważ ten znak należy do organizacji Czerwony Krzyż. Domagają się usunięcia go z kostiumu, w przeciwnym razie zapłacimy grzywnę” – powiedział Aleksander Puolakainen.

Puolakainen zauważył, że oponenci nie przedstawili żadnych odniesień do aktów prawnych, które zakazywałyby używania czerwonego krzyża w produkcjach teatralnych.

„Jednocześnie Doktor Ojboli i inni lekarze pojawiają się z krzyżami w produkcjach innych teatrów, zatem jeśli rosyjski teatr młodzieżowy otrzyma grzywnę, to będzie wymagać podobnej kary dla pozostałych. Na przykład dla estońskiego teatru Vanemuine” – dodaje Puolakainen.

Tymczasem na stronie internetowej lokalnego oddziału Czerwonego Krzyża stwierdza się, że osoby państwowe i prywatne nie mogą używać symboli organizacji, jednak wyjątki od tej reguły są dozwolone w celach wymienionych w specjalnej konwencji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 517

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.