Czerwony Krzyż walczy z bajkowym Doktorem Ojboli

Administracja Rosyjskiego Teatru Młodzieży w Tallinie w Estonii otrzymała niespodziewane żądanie. Jak informuje kierownik teatru Aleksander Puolakainen, organizacja Czerwonego Krzyża zadeklarowała niedopuszczalność używania symbolu „czerwonego krzyża” na kostiumie bajkowej postaci Doktora Ojboli.

„Zacząłem tłumaczyć, że jest to bajkowy bohater, a lekarze zawsze są oznaczani w ten sposób. Przynajmniej zawsze tak było. Na co odpowiedziano, że jest to nielegalne i nawet na karetkach nie ma tych krzyży, ponieważ ten znak należy do organizacji Czerwony Krzyż. Domagają się usunięcia go z kostiumu, w przeciwnym razie zapłacimy grzywnę” – powiedział Aleksander Puolakainen.

Puolakainen zauważył, że oponenci nie przedstawili żadnych odniesień do aktów prawnych, które zakazywałyby używania czerwonego krzyża w produkcjach teatralnych.

„Jednocześnie Doktor Ojboli i inni lekarze pojawiają się z krzyżami w produkcjach innych teatrów, zatem jeśli rosyjski teatr młodzieżowy otrzyma grzywnę, to będzie wymagać podobnej kary dla pozostałych. Na przykład dla estońskiego teatru Vanemuine” – dodaje Puolakainen.

Tymczasem na stronie internetowej lokalnego oddziału Czerwonego Krzyża stwierdza się, że osoby państwowe i prywatne nie mogą używać symboli organizacji, jednak wyjątki od tej reguły są dozwolone w celach wymienionych w specjalnej konwencji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 436

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.