Co to za dziwne stworzenia na plaży? To niebieskie smoki!

Niebieskie smoki, należące do gatunku jadowitego ślimaka morskiego, wypłynęły na plaży Padre Island u wybrzeży amerykańskiego stanu Teksas. O tych niesamowitych gościach pisze portal „The Independent”.

Ludzie na plaży zauważyli je i opublikowali zdjęcia niesamowitych istot w sieciach społecznościowych. Niebieskie smoki to rodzaj bardzo małych mięczaków, które zazwyczaj osiągają zaledwie trzy centymetry. Te istoty morskie nabierają intensywnie niebieskiej barwy, ponieważ żywią się meduzami – żeglarzem portugalskim i parzydełkowcem błękitnym przyciskiem (Porpita porpita).

Siedmioletni Hunter Lane z miasta Mesa w Arizonie odpoczywał z rodzicami tym miejscu i znalazł smoki na plaży. „Hunter lubi stworzenia morskie i na początku myślał, że znalazł porpitę” – powiedział ojciec chłopca Trey Lane.

Mama siedmiolatka Leah Lane podkreśliła, że rodzina znalazła cztery niebieskie smoki w ciągu jednego dnia, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. „Hunter bardzo chciał je dotknąć. Nie mam do niego pretensji, ja też chciałam: wyglądają bardzo niewinnie. Ale zdecydowaliśmy, że ponieważ nie wiemy, co to jest, nie będziemy ich lepiej dotykać” – dodała.

Przedstawiciel parka Jamie Kennedy powiedział, że niebieskie smoki pojawiają się w tym miejscu coraz częściej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 246

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.