Co się stało z górą lodową po tym, jak uderzył w nią Titanic?

Był początek 1912 roku. Ogromny kawałek lodu odłączył się od lodowca w południowo-zachodniej Grenlandii. Był ogromny – miał ponad pół kilometra długości i ważył około 75 milionów ton! Co ciekawe, spośród 15 do 30 tysięcy gór lodowych, które odrywają się od lodowców na Grenlandii, tylko 1% dociera na środek Atlantyku. Dlatego to takie niesamowite, że ta, która w kwietniu zatopiła Titanica, oddaliła się o prawie 2,5 tysiąca kilometrów od koła podbiegunowego!

Liczba wyświetleń: 203

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.