Co kości mają wspólnego z wieżą Eiffela?

W Paryżu 1886 r. ogłoszono konkurs. Zwycięzca mógł zaprojektować i wybudować punkt centralny Targów Światowych, które miały mieć miejsce w 1899 r. Projekt autorstwa firmy Gustave’a Eiffela zwyciężył spośród 107 pozostałych. Był to projekt wieży z kamiennymi piedestałami, monumentalnymi łukami między kolumnami, hallami z przeszklonymi ścianami na każdym poziomie, szczytem w kształcie żarówki i wieloma innymi ozdobami. Całość okazała się zbyt skomplikowana i wymagała poprawek.

Liczba wyświetleń: 184

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.