Choinki dla dzieci jako ratunek przed hipodynamią

Noworoczne przedstawienia na świeżym powietrzu (rosyjska tradycja noworoczna) ratują współczesne dzieci przed hipodynamią. Do takiego wniosku doszła dyrektor Federalnej Państwowej Placówki Naukowej Instytut Badań nad Dzieciństwem, Rodziną i Wychowaniem RAO w Rosji Tatiana Wołosowiec na konferencji prasowej poświęconej dorocznemu rankingowi choinek dla dzieci.

„Nasze dzieci ciągle siedzą – w szkole, na dodatkowych zajęciach, w domu… Jesteśmy świadkami totalnej hipodynamii” – mówiła Wołosowiec. Jak podkreśliła, przedstawienia choinkowe ratują dzieci przed brakiem ruchu.

Wołosowiec powiedziała też, że współczesne dzieci często są przeciążone, nawet w większym stopniu niż dorośli.

“Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że ucieka im dzieciństwo” – dodała dyrektor instytutu. Jej zdaniem choinki mają to do siebie, że dzieci mogą nieco „zwolnić”, po prostu dobrze się bawić, odejść od sztywnego harmonogramu i poruszać się.

Po wybitnym coverze piosenki Get Lucky, która podbiła serca internautów na całym świecie, chór zaprezentował kolejny świąteczny hit — najbardziej znany utwór George’a Michaela Last Christmas. Teledysk został nakręcony na lodowisku GUM na Placu Czerwonym w Moskwie.

Zdjęcie: Victoria Borodinova (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 458

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.