Chłopcy z Poznania pójdą do szkoły w spódniczkach?

Do nietypowej sytuacji doszło w jednej ze szkół podstawowych w Poznaniu. Szkoła zwróciła się do uczniów, w tym także chłopców, żeby przyszli na lekcje w spódniczkach. W zamian za to obiecano im, że nie będą odpytywani.

„24 października będzie w naszej szkole „Dzień Spódniczki”. W tym dniu przychodzimy do szkoły w spódniczkach (CHŁOPCY RÓWNIEŻ), góra mundurek. Uczeń w spódniczce nie będzie pytany. Miłej zabawy i pięknych spódniczek. Pozdrawiam”. Wiadomość tej treści za pośrednictwem e-dziennika otrzymali rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu.

O sprawie poinformował portal PolskieForumRodzicow.pl, który zwrócił się do dyrekcji placówki z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Jak wyjaśniono, inicjatorem pomysłu był Samorząd Uczniowski szkoły. Jego opiekun Monika Kasprowicz zaznacza, że poprzez taką właśnie inicjatywę szkoła kształtuje nie tylko umiejętności współpracy, ale również współdziałanie w życiu społecznym. „Takie działania wpisują się w wizję i misję naszej szkoły promując kreatywność, podejmowanie inicjatyw spajających społeczność uczniowską poprzez wspólną zabawę oraz twórcze realizowanie planów i zamierzeń młodzieży szkolnej” – odpiera zarzuty.

Rodzice uczniów są zbulwersowani. „Uważam, że taka forma świętowania dla chłopców nie jest dobra, jest sprzeczna z ich naturą. A poza tym jest to wprowadzanie ideologii gender w formie niewinnej zabawy do szkół” – powiedziała w rozmowie z Radio Poznań jedna z mam.

W Polsce „Dzień Spódniczki” przypada 30 października, zwany jest też „Dniem Kobiecości”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 480

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.