Chiny zbudowały największy na świecie most łukowy

Budowa mostów to istotna i integralna część starożytnej, chińskiej architektury. W ciągu kilku tysiącleci Chińczycy zbudowali setki tysięcy mostów łączących brzegi rzek i torujących drogę przez przepaści, zdobiące ogrody i cesarskie parki. Chiny praktycznie przyzwyczaiły już cały świat, że zawsze mają to, co najlepsze. Trudno powiedzieć, na ile prawdziwe okazuje się to stwierdzenie w różnych dziedzinach, ale w budownictwie Chińczycy rzeczywiście mają wszelkie powody do dumy. To właśnie w Chinach budowane są na przykład największe mosty łukowe na świecie.

Liczba wyświetleń: 53

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.