Są w Polsce ludzie, którzy chcą wsadzać dzieci do więzienia za udział w Halloween!

Komisja sejmowa zajmie się ustawą przewidującą kary za przebieranie się w Halloween za halloweenową postać. Jak wynika z doniesień dziennika „Rzeczpospolita” do Sejmu wpłynęła petycja delegalizacji Halloweenu, a jej dalszy bieg nadała obecna marszałek sejmu Elżbieta Witek.

Głównym symbolem święta Halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry oraz czarownice. Nowy projekt ustawy miałby przeciwdziałać fascynacji okultyzmem i służyć wspieraniu tradycji narodowych Rzeczpospolitej.

Aby tego dokonać zakłada się, że „kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni”. Ustawa w takiej treści została skierowana do Sejmu przez anonimowego obywatela. W uzasadnieniu pisze on, że Halloween próbuje wywrócić w głowie dzieciom sens uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego.

Teraz nad tą propozycją z całą powagą będą musieli pochylić się posłowie, ale wcześniej zaopiniują ją eksperci z Biura Analiz Sejmowych.

Na podstawie: Msn.com
Zdjęcie: ok-james (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 929

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 4   Średnia ocena: 3.5
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Jedna wypowiedź do wpisu “Są w Polsce ludzie, którzy chcą wsadzać dzieci do więzienia za udział w Halloween!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.