Burdż Chalifa – jak budowano najwyższy budynek na świecie

Wyobrażacie sobie nowoczesną metropolię bez majestatycznych drapaczy chmur? Ich wysokość świadczy o bogactwie, sile i wyrafinowaniu – sprawia, że aż ​​zapiera dech w piersiach. Wysokie budynki zawsze były ucieleśnieniem potęgi i postępu. Od Wielkich Piramid w Gizie, które przez ponad trzy tysiące lat utrzymywały rekord najwyższych budynków wzniesionych przez człowieka, po budowle starożytnego Rzymu. W naszych czasach wieżowce stały się nie tylko charakterystyczną cechą dużych miast, ale także symbolami urbanistyki. Najważniejszy z nich to oczywiście Burdż Chalifa w Dubaju.

Liczba wyświetleń: 50

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.