Białucha, grająca z marynarzami w rugby to „rosyjski szpieg Hwaldimir”?

Samca białuchy arktycznej, grającego z grupą południowoafrykańskich miłośników rugby, uznano za „rosyjskiego szpiega”. Do takiego wniosku doszli zachodni eksperci, pisze Independent.

https://www.youtube.com/watch?v=a_7_G2B4nkE

W sieci opublikowano nagranie, którego głównym bohaterem jest biały wal. Na kadrach widać, jak jeden z pasażerów statku w Oceanie Arktycznym rzuca piłkę do wody, a zwierzę ją aportuje i oddaje z powrotem.

Niektórzy specjaliści doszli do wniosku, że białucha to „specjalnie przeszkolony przez rosyjską armię wal” o nazwie Hwaldimir. „Przypomina Hwaldimira, który mógł uciec z rosyjskiego wojskowego programu szpiegowskiego” – powiedział dziennikarz Ferris Jabr.

Teorię tę poparli również zoolodzy Quad Finn i Darren Naish. Uważają oni, że białucha została nauczona różnych sztuczek, na przykład przynoszenia przedmiotów w zamian za jedzenie. Jak podkreślono, jest to jednak niepotwierdzona wersja.

O Hwaldimirze po raz pierwszy poinformowano w kwietniu 2019 roku, kiedy zauważono wala niedaleko wybrzeży północnej Norwegii z uprzężą i plakietką z napisem „Wyposażenie Sankt Petersburga”. Norwescy eksperci uznali wówczas, że białucha należała do Marynarki Wojennej Rosji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 317

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.