Białoruski uczeń przechytrzył Rosjanina, który chciał nielegalnie dostać się do Polski

Obywatel Rosji próbował nielegalnie dostać się do Polski przez terytorium Białorusi. Na swojej drodze spotkał jednak rezolutnego chłopca, który pokrzyżował jego plany.

Jak informuje Sputnik Białoruś, w miejscowości Pograniczny w obwodzie grodzieńskim do ucznia 9 klasy podszedł nieznajomy mężczyzna z plecakiem i spytał, którędy można dostać się do polskiej granicy.

„Uczeń zachował zimną krew i wskazał nieznajomemu niewłaściwy kierunek, potem udał się na przystanek autobusowy, gdzie były umieszczone numery telefonu najbliższego punktu granicznego. Poinformował pograniczników o sytuacji i obserwował mężczyznę” – poinformowano w służbie prasowej białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego.

Kiedy służby przybyły na miejsce, ustalono, że mężczyzna to 25-letni obywatel Rosji, który już w 2017 roku został złapany na nielegalnej próbie przekroczenia białoruskiej granicy, za co został ukarany 5-letnim zakazem wjazdu.

Mężczyzna jest obecnie w rękach białoruskich służb granicznych, za naruszenie zakazu wjazdu grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Białoruscy pogranicznicy podziękowali uczniowi i jego rodzicom za pomoc w “ochronie granicy państwowej Białorusi”.

Na podstawie: Sputnik.by
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 345

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.