Będzie więcej sportu w szkołach

Minister edukacji Przemysław Czarnek opowiedział na antenie TVP Info o wsparciu, jakie ministerstwo szykuje dla powracających z nauki zdalnej uczniów.

Minister Czarnek zwrócił przede wszystkim uwagę na problem z otyłości wśród dzieci, który w czasie nauki zdalnej jeszcze się nasilił. „Robimy program wsparcia dla dzieci, żeby walczyć z otyłością. Chcemy przeszkolić nauczycieli WF-u, by specjaliści podali sposób na najbardziej efektywne wykorzystanie tych czterech godzin zajęć tygodniowo, aby były takie zajęcia, które będą najbardziej efektywnie walczyć z otyłością i wadami postawy” – poinformował szef resortu edukacji. Dodał, że planowane jest wprowadzenie dodatkowych zajęć sportowych w szkołach „zwłaszcza skierowanych do dziewcząt, bo tu jest większy problem”.

Minister zaapelował także do rodziców, aby nie wystawiali dzieciom zwolnień z zajęć sportowych. „Ruch i kultura fizyczna są dziś na wagę złota, ta plaga zwolnień lekarskich, tylko żeby dziecko się nie spociło lub nie miało gorszej oceny… Z tym musimy walczyć” – zapowiedział Czarnek.

Wśród problemów, z jakimi w ocenie resortu edukacji borykają się powracający z nauki zdalnej uczniowie, na specjalną uwagę zasługują według ministerstwa problemy psychiczne, wynikające z długotrwałego zamknięcia, którym będzie poświęcony kolejny program pomocy uczniom.

„Trzeci filar to problemy ze wzrokiem. Przygotowujemy program pilotażowy i ogólnopolski badania wzroku” – powiedział minister, podkreślając, że naukowcy mówią już o „epidemii krótkowzroczności”.

„Czwarty to program wsparcia niedostatków wiedzy; nauka zdalna, choćby najlepsza, nie zastąpi nauki stacjonarnej. Chcemy wprowadzić godziny dodatkowe zajęć z kluczowych przedmiotów, by nadrabiać niezrealizowany materiał” – zapowiedział minister edukacji Przemysław Czarnek.

Zdjęcie: 733215 (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 153

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.