A gdybyś wpadł do basenu, w którym pływa megalodon?

Megalodon to gigantyczny rekin, który terroryzował oceany jakieś 20 milionów lat temu. Przez 13 milionów lat ta 60-tonowa bestia niepodzielnie królowała w ciepłych wodach naszej planety. Aby zobrazować, jak wielkich był gabarytów, wystarczy powiedzieć, że poza rybami żywił się także fokami, delfinami i… potężnymi wielorybami. Mamy prawdziwe szczęście, że już go nie ma! Naukowcy uważają, że ryby te wyginęły z powodu zmian w strukturze łańcucha pokarmowego. Niektórzy wierzą jednak, że megalodon nadal żyje, gdzieś tam, w najbardziej oddalonych, głębokich partiach oceanu…

Liczba wyświetleń: 232

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.