4 wyspy mniejsze od przeciętnego domu

Z daleka Migingo wygląda jak odludny kawałek skały na Jeziorze Wiktorii. Ale przyjrzyjcie się uważnie – ten szary kolor to nie skała, tylko dachy domów! Na powierzchni 2 000 m² mieszka 131 osób. To śmiesznie mało – całą populację wyspy można by zmieścić w przeciętnej sali kinowej. Ale ponieważ żyją na tak ograniczonej przestrzeni, Migingo ma ponad dwukrotnie większą gęstość zaludnienia, niż powszechnie przytaczany rekordzista – Bombaj w Indiach.

Liczba wyświetleń: 224

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.