29 niezwykłych eksperymentów i projektów naukowych

Jeśli nie przepadasz za nauką, na pewno spodoba ci się nasz filmik. Pokażemy ci w ni m genialne triki z różnymi płynami oraz inne doskonałe eksperymenty, które musisz spróbować wykonać samodzielnie w domu!
1. Zmieszaj tusz z drukarki z łyżką oleju roślinnego. Powstanie w ten sposób ferrofluid. 2. Jeśli opalisz skorupkę jajka zapalniczką, a następnie włożysz do wody, zacznie mienić się na srebrno. Nazywa się to powierzchnią hydrofobową. 3. Jak przygotować wodoodporny piasek? Rozsyp piasek cienką warstwą na równej powierzchni i spryskaj go lakierem do włosów. Lakier stworzy na ziarenkach piasku nieprzemakalną membranę. 4. Lepkość cieczy możemy zaobserwować umieszczając spinacze biurowe w różnych rodzajach płynów, a następnie przykładając do powierzchni magnes. 5. Podgrzej plastikową warstwę płyty CD i dmuchnij przez nią. Powstanie coś w rodzaju współczesnej rzeźby w kształcie bąbelków, która natychmiast zastygnie.

Wyświetlenia: 205

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jupi-Tupi.pl - niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów. Wklejki nie łamią praw autorskich - filmów nie wgrano na naszym serwerze. Zakładamy, że rozpowszechniają je osoby upoważnione. Pirackie filmy należy zgłaszać na stronach źródłowych. Usuwamy wklejki na prośbę autorów, producentów lub oficjalnych dystrybutorów. WordPress Theme by WPEnjoy