12-latek otworzył muzeum historyczne

W Kaliningradzie w Rosji pojawiła się „Piwniczka z historiami”. To prywatne muzeum, w którym przechowywane są eksponaty z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Kolekcję zebrał i przygotował 12-letni uczeń Wowa Dorofiejew.

12-letni chłopiec otworzył własne muzeum, w którym można obejrzeć znaleziska i rzeczy z czasów II wojny światowej: maski przeciwgazowe, karabiny i łuski. Wowa poszukuje eksponaty z ubiegłego wieku, sam wymyśla ekspozycje i pokazuje ludziom swoje “zdobycze”, opowiadając o każdym przedmiocie jakąś ciekawostkę. Pierwszym eksponatem była torba na maskę gazową. Wowa zobaczył ją w pobliżu szkoły medycznej i zainteresował się tematem.

„Patrzę i myślę: a co to jest? Wziąłem do ręki, obejrzałem i zdałem sobie sprawę, że to torba na maskę gazową, nigdy wcześniej takiej nie widziałem, ale jakoś zdałem sobie sprawę, że to maska ​​gazowa. Kupiłem ją, żeby mieć taką w kolekcji”.

Wowa cały swój wolny czas spędza w swoim muzeum, gdzie organizuje wycieczki i opowiada o wszystkich przedmiotach ze swojej kolekcji. Wejście do muzeum kosztuje 50 rubli, wszystkie zebrane pieniądze chłopiec zamierza przeznaczyć na rozwój swojego biznesu. W przyszłości zamierza wynająć jakiś fort lub bastion.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 188

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.