10 zwariowanych imion dla dzieci zakazanych przez sąd

Po próbach nadania dzieciom nietypowych imion w niektórych krajach wprowadzono odpowiednie przepisy prawne zakazujące tego procederu. Czasopismo “22 Words” opublikowało listę najdziwniejszych imion, które wymyślili rodzice dla swoich dzieci.

1. Messiah – W 2013 roku sąd w Teksasie zakazał rodzicom nazwania syna Messiah (Mesjasz), postanawiając, aby zmieniono je na Martin. W decyzji sądu stwierdzono, że Mesjaszem można nazywać tylko Jezusa Chrystusa. Później decyzja sądu została anulowana.

2. 1069 – Takim imieniem, a dokładniej liczbą, rodzice próbowali nazwać swoje dziecko w stanie Dakota Północna. Jednak lokalne przepisy nie pozwalają na nadawanie imion w postaci cyfr i liczb.

3. Monkey – W Wielkiej Brytanii podjęto próbę nazwania dziecka Monkey (Małpa). Prawo w Zjednoczonym Królestwie zakazuje nadawania imion, które mogą zostać uznane za rasistowskie lub obraźliwe.

4. Chow Tow – Prawo w Malezji zakazuje nadawania dziecku imienia Chow Tow (Śmierdząca Głowa). Można przypuszczać, że podjęto taką próbę, inaczej po co malezyjskie władze miałyby wprowadzać takie prawo?

5. Nutella – Pewna francuska para nazwała swoją córkę Nutella. Rodzice mieli nadzieję, że ich dziewczynka będzie tak samo słodka, jak czekoladowy krem. Jednak sąd nie był takiego samego zdania i zmusił ich do zmiany imienia dziecka na Ella.

6. Anal – Słowo to po polsku oznacza… Odbyt. Właśnie tak próbowali nazwać swoje dziecko rodzice z Nowej Zelandii. Na szczęście, sąd nie wydał zgody.

7. Akuma – W Japonii co jakiś czas podejmowane są próby nazwania dziecka Akuma, czyli Diabeł. Sądownie zakazano używania tego imienia.

8. Talula Does The Hula From Hawaii – Jakiś czas temu w Nowej Zelandii szczególnie kreatywni rodzice próbowali nazwać noworodka imieniem, które po polsku brzmiałoby Talula Robi Hula z Hawajów (hula to tradycyjny taniec hawajski), ale władze nie doceniły inwencji twórczej. Rząd polecił organom opieki, aby skontrolowały, czy dziewczynce nadano normalne imię.

9. Osama Bin Laden – Tak chciało nazwać swojego syna pewne małżeństwo z Niemiec. Sąd nie wydał zgody na użycie imienia islamskiego terrorysty.

10. Robocop – W meksykańskim stanie Sonora rodzice chcieli nazwać dziecko na cześć cyborga-policjanta z filmu akcji, ale i tym razem wmieszały się władze.

Zdjęcie: seanakroll (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 474

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.