10 tysięcy funtów szterlingów za szkolny zeszyt Paula McCartneya

Zeszyt szkolny Paula McCartneya z krytycznymi notatkami nauczyciela na marginesie czerwonym ołówkiem i z rysunkiem palacza na tylnej stronie okładki został wystawiony na aukcji w Anglii, informują media powołując się na przedstawiciela domu handlowego Omega Auctions.

Licytacja odbędzie się 26 marca w mieście Newton-le-Willow w zachodniej Anglii. Cena wywoławcza to 10 tysięcy funtów szterlingów (ponad 13 tysięcy dolarów). Zeszyt został wystawiony na aukcję przez anonimową rodzinę z Liverpoolu. Według jej członków, zeszyt był u nich „odkąd pamiętają”, pisze „The Daily Mail”.

W zeszycie członka zespołu rockowego The Beatles są 22 strony. Na nich zapisanych jest pięć wypracowań McCartneya, w tym o dziele angielskiego pisarza Thomasa Hardy’ego (1840-1928) „Powrót do ojczyzny” i o epickim poemacie angielskiego poety i polityka Johna Miltona (1608-1674) „Raj utracony”.

Uwagi nauczyciela literatury Alana Durbana towarzyszą wszystkim pięciu wypracowaniom, ale oceny są niezłe. „Najpierw powinieneś odpowiedzieć na pytanie, zanim zaczniesz je kwestionować” – głosi jedna z uwag.

Na tej samej aukcji wystawiono kasetę z kompozycjami innego „Beatlesa” George’a Harrisona, które zostały stworzone i nagrane w 1978 roku, ale upublicznione zostały po raz pierwszy. Jej wartość szacuje się wstępnie na 3 tysiące funtów (prawie 4 tysiące dolarów).

Fani grupy z Liverpoola mają również okazję kupić złote oprawki Johna Lennona bez soczewek, a także plakat The Beatles, kupiony w zeszłym roku na wyprzedaży w Stanach Zjednoczonych za jedyne siedem dolarów. Jego cena wywoławcza wynosi 12 tysięcy funtów (15,7 tysięcy dolarów).

Tak więc nie wyrzucajcie szkolnych zeszytów po semestrze, bo jeśli zostaniecie kimś sławnym, mogą być sporo warte.

Jeśli nie znacie twórczości Paula McCartneya, TUTAJ możecie posłuchać jego piosenki o… żabach.

Zdjęcie: Fiona (CC BY-SA 2.0) i Omega Auctions/PA
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 400

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.