Та-ру-рам (Ta-ru-ram)

Śpiewa 13-letnia Diana Gromowa (Диана Громова) z Białorusi. Ta skoczna i niezwykle melodyjna piosenka w kontrowersyjny sposób zajęła drugie miejsce w białoruskich eliminacjach do konkursu Junior Eurovision Contest Song 2008 przegrywając z mniej przebojową piosenką Dashy, Aliny & Kariny pt. „Sertse Belarusi” („Serce Białorusi”). Ponieważ obie zdobyły taką samą liczbę głosów (pół na pół po zsumowaniu głosów jury i telewidzów), podjęto decyzję, że głosy jury będą zignorowane i zadecydują głosy telewidzów, do których serc przemówiły patriotyczne słowa wychwalające ojczyznę, a nie melodia. W finale dziecięcego konkursu Eurowizji piosenka „Sertse Belarusi” zajęła 3 miejsce. Diana Gromowa brała również udział w kolejnych półfinałach rok później z piosenką „Эй, мальчишки и девчонки” („Ej, chłopcy i dziewczynki”), ale zajęła ostatnie (19) miejsce. Po latach o „Sertsu Belarusi” mało kto pamięta, a „Ta-ru-ram” wciąż budzi zainteresowanie rozgłośni radiowych i internautów. Piosenka utorowała jej drogę do kariery i została zawodową białoruską piosenkarką. Język rosyjski.

Liczba wyświetleń: 1151

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 1   Średnia ocena: 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.